Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Targu

Menu

Ostatnia informacja


15 październik 2018

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta Nowy Targ zrealizowaliśmy projekt zapewniający zwiększenie gotowości bojowej naszej OSP poprzez zakup 10 kompletów umundurowania specjalnego. Zakup umundurowania specjalnego (ubranie specjalne, kominiarka, hełm, rękawice, buty) w znacznym stopniu podniesie poziom ochrony indywidualnej strażaków OSP Nowy Targ podczas prowadzonych przez nich działań ratowniczo-gaśniczych. Spotkanie Grzegorza Watychy z druhami było również okazją do przekazania przyczepek – ratowniczej i transportowej - do podarowanego w ubiegłym roku quada. Ten zakup z kolei jest pokłosiem Budżetu Obywatelskiego. Ponadto została oddana dziś do naszej dyspozycji nowo wyremontowana Sala Pamięci oraz ”Dyżurka”.

Wyjazdy OSP w 2018 roku
Stan na 30.10.2018
 
Pożar 37
Miejscowe zagrożenie 38
Ćwiczenia 8
Alarm falszywy 4
Zabezpieczenie 4
Razem
91
Motopompa pożarnicza Rosenbauer M16/8 FOX III

Motopompa pożarnicza Rosenbauer M16/8 FOX III - [ 23 lipiec 2012r ]

Firma ROSENBAUER zajmuje się produkcją motopomp przenośnych już od ponad 80 lat. Zdobyte w tym czasie doświadczenie czyni z motopompy FOX flagowy produkt wśród motopomp ROSENBAUER i jeden z najlepszych produktów na rynku.

Przy wydajności 1600 l/min przy 10 bar całkowitym ciśnieniu motopompy FOX III, jest ona najmocniejszą jednostką pompową w swojej klasie, spełniającą z łatwością wymagania europejskiej normy EN14466.

Wydajność pompy przy wysokości ssania 3 m:
2000 l/min przy 3 bar
1900 l/min przy 8 bar
1600 l/min przy 10 bar
1000 l/min przy 15 bar

Nowy FOX III jest nie tylko najmocniejszą, lecz także najlżejszą czterosuwową motopompą na rynku.
Motopompa przenośna przez ostatnie kilka metrów do punktu czerpania musi być przenoszona przez strażaków – ratowników. Często takie działania przebiegają w dość trudnym terenia,
wtedy liczy się każdy kilogram.
Fakty:

Najlepsza z możliwych pewność przenoszenia poprzez

Motopompa FOX jest napędzana przez płaski, 2-cylindrowy silnik, dobrze znany z motocykli firmy BMW. Ten chłodzony powietrzem silnik jest doskonale dopasowany do napędu motopompy przenośnej.
Współpraca, która gwarantuje sukce na najbliższe 20 lat.

Informacja oraz część zdjęc pochodzi ze strony www firmy Steo będącej przedstawicielem ROSENBAUER INTERNATIONAL A.G. na teren Polski.
Folder informacyjny.

 

Projekt graficzny Ostre Reklamy - Michał Adamowski | Wykonanie U Ciwersa - strony internetowe Nowy Targ